21. 6. 2013

Lehká "majonéza" bez oleje200 g balení sýra cottage
1 vajíčko na tvrdo
sůl
pepř


Vše vložíme do vyšší nádoby a rozmixujeme tyčovým mixérem na hladkou hmotu. Vejce musí být vystydlé.
Může se stát, že se podaří koupit cottage sýr poněkud více tvarohovité a málo smetanové konzistence, takže se při mixování nedaří hmotu zcela vyhladit. Není třeba se lekat, stačí přihodit další vejce.
Cottage sýr by měl sestávat z hladkých peciček čerstvého sýra rovnoměrně rozdělených ve smetanové "omáčce". Pokud vyklopíte spíš tvaroh, dá se hmota zachránit právě přidáním dalšího vejce a příště takový materiál nekupovat!

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

To je bomba, moc se mi taková majonéza líbí, vyzkouším. Jindra

pris řekl(a)...

Ahoj Jindro!
Chodíváte se ke mně asi kouknout častěji. Díky za přízeň. Tahle majonéza mi moc chutná. Mám ráda majonézu bez octa nebo citronu. Doufám, že vám taky zachutná a přeju pěkný večer

Kristína řekl(a)...

Fúha! Tak toto čo najskôr vyskúšam. V prvom momente to príde čudné, že z toho vznikne hladká majonéza :-) Ale zmysel to dáva, lebo žltok , resp. lecitín v ňom má emulgačné schopnosti. Tkže pekne viaže vodu a tukové komponenty ...

pris řekl(a)...

Je to tak, člověka překvapí, jak je to hladké. Díky za přečtení :-)

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

S pozdravem,
info@vyhledejrecepty.cz

Anonymní řekl(a)...

Vynikající!!! Sice jsem na místo cottage sýru použil tavený sýr s přidáním trochy mléka ale výsledek je bomba. Děkuju za inspiraci ;)

am řekl(a)...

Ahoj! díky za vyzkoušení i komentář :)