8. 10. 2013

Bezinkový likér nevařený

800 g bezinek
400 g cukru
1 láhev vodky
2 lžíce rumu


Bezinky nasypeme do uzavíratelné sklenice, posypeme cukrem a částečně protřepeme. Necháme stát na okně několik dní do rozpuštění cukru (3 – 5). Bobule pustí šťávu a mírně zkvasí. Vzniklý sirup stočíme nebo odcedíme a vlijeme do láhví, cca do poloviny, kterou dolijeme vodkou. Do každé láhve pro chuť přidáme lžíci rumu. Protřepeme.

Zbytek slupek spotřebujeme na ovocný čaj. Přidáme k nim trochu cukru, povaříme a do spotřebování uchováme v uzavřené sklenici v ledničce. Čaj je výborný.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

S pozdravem,
info@vyhledejrecepty.cz